جمعه 28 شهریور ماه 1393
 
01/06/93  --  
پیام فرماندار شاهین شهر ومیمه به مناسبت هفته دولت

فرارسیدن هفته دولت که مزین به نام و یاد شهیدان والامقام رجایی و باهنر است راگرامی داشته و چهارم شهریور ماه که مصادف با روز (کارمند) می باشد را به همه کارمندان متعهد وخدوم شهرستان شاهین شهر و میمه تبریک وشاد باش عرض می نمایم.

 

 

28/03/93  --  
تقدیر از برنامه های ورزشی و فرهنگی در حاجی آباد

اهالی محله حاجی آباد درپی برگزاری همایش پیاده روی و جشن میلاد منجی عالم بشریت از سوی سازمان رفاهی تفریحی شهرداری شاهین شهر در این محل طی توماری ضمن تقدیر از فعالیت های صورت گرفته از سوی سازمان در این محله خواستار استمرار این گونه برنامه ها در این محله شدند.

21/03/93  --  امام جمعه اصفهان در دیدار با اعضای شورای اسلامی شهر و مدیران ارشد شهرداری شاهین شهر گفت :
مردم شاهین شهر متدین و خوب هستند

اعضای شورای اسلامی شهر ، شهردار و معاونین شهرداری و مدیران عامل سازمان های وابسته به شهرداری در ادامه برنامه خود در جهت ملاقات با علمای استان ، میهمان آیت الله طباطبایی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان بودند.

 

 

10/03/93  --  دستاورد اتاق فکر علمی ، پژوهشی سازمان رفاهی تفریحی :
اولین نمایشگاه دستاوردهای علمی شاهین شهر

دکتر محمدرضا عرب یارمحمدی عضو هیئت مدیره سازمان رفاهی تفریحی شهرداری شاهین شهر برپائی اولین نمایشگاه دستاوردهای علمی پژوهشی انجمن های علمی و دانشگاه های شاهین شهر را ماحصل اتاق های فکر سازمان رفاهی تفریحی اعلام کرد.

 

 

31/02/93  --  آیت الله العظمی مظاهری در دیدار با اعضای شورای اسلامی و شهردار شاهین شهر فرمود:
شاهین شهر از نظر فعالیت های فرهنگی - مذهبی در استان نمونه است

اعضای شورای اسلامی شهر ، شهردار و معاونان شهرداری شاهین شهر در راستای برنامه دیدار با مراجع تقلید و علما ، در محضر آیت الله العظمی مظاهری از مراجع تقلید و رییس حوزه علمیه اصفهان حاضر شدند.

30/01/93  --  تنها بانوی عضو شورای اسلامی شاهین شهر خواستار شد:
بانوان طرح های خود را در زمینه های علمی ، فرهنگی ، ورزشی ، مذهبی ، هنری و ... ارائه دهند

ای احمد ، اگر تو نبودی آسمان و زمین را نمی آفریدم و اگر علی نبود تو را نمی آفریدم و اگر فاطمه نبود شما را نمی آفریدم .

سفینته البحار ـ ج 3 ـ صفحه 334 (حدیث قدسی )

 

 

 

 

09/01/93  --  رییس کمیسیون خدمات شهری و حمل و نقل شورای اسلامی شاهین شهر:
شهر به صورت شایسته ای از مسافرین نوروزی پذیرایی می کند

پیمان شکرزاده عضو شورای اسلامی شهر و رییس کمیسیون خدمات شهری و حمل و نقل شورای اسلامی شاهین شهر طی بازدید از ستاد استقبال از مسافران نوروزی عملکرد شهرداری را مطلوب توصیف کرد.

28/12/92  --  اسماعیل فرهادی رییس شورای اسلامی شهرستان عنوان کرد:
شورای اسلامی شهرستان پیگیر مطالبات به حق مردم است

 

 

 

 

 

18/12/92  --  معاون پشتيباني و توسعه شهرداري شاهين شهر اعلام کرد:
بودجه سال 1393 شهرداري تصويب شد

 

 

 

 

 

11/12/92  --  رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر خبر داد:
تصویب بودجه یکهزار و 240 میلیارد ریالی شهرداری در کمیسیون بودجه

 

 

 

 

 

05/12/92  --  مسعودی عضو شورای اسلامی شهر خبر داد:
افتتاح دانشگاه دولتی فنی حرفه ای در شاهین شهر

در روزهای پایانی سال ، سه مرکز عرضه مستقیم میوه در شهر فعال خواهد شد.
سال آینده 200 دستگاه تاکسی به دستگاه کارت خوان الکترونیکی مجهز می شوند.
به زودی دانشگاه دولتی فنی حرفه ای در شاهین شهر راه اندازی می شود.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...
گوناگون
بازديد هاتعداد بازديد كننده ها
بازديد امروز92
بازديد ديروز1880
   

نظرسنجی : ارزیابی شما از فعالیت های سازمان رفاهی چیست ؟

 

  ارسال  

تقویم
هفته چهارم سال
   
مناسبت هفته
20 فروردین روز ملی فناوری هسته ای
   
92/01/19

مصاحبه با نایب ریس شورای اسلامی شاهین شهر


اینک و در آستانه اتمام دوره سوم شورای اسلامی شهر ، فرصت را غنیمت می شماریم تا کارنامه سکانداران این نهاد مردمی در شاهین شهر را با هدف بر شمردن خدمات پنج ساله آنها ورق بزنیم و با اطلاع رسانی این اوراق ، خدا قوتی به خدمات آنها گفته باشیم .

در این میان در نشستی با نائب رئیس شورای اسلامی شاهین شهر به ارائه گزارشی از کمیسیون های فرهنگی و فضای سبز می پردازیم .

نرگس السادات موسوی در این گفتگو با اشاره به عملکرد شاخص شورای سوم شهر در موضوع فضای سبز شاهین شهر گفت: در این دوره ، کارهای اساسی و آمایشی بر مقوله فضای سبز شدت گرفت و در نتیجه توسعه بسیار خوبی را در پوشش گیاهی شهر شاهد هستیم.

 وی اظهار کرد: متأسفانه مکان یابیهای نامناسب در ایجاد شهرکهای صنعتی و صنایع بزرگ شامل پتروشیمی ، پالایشگاه و نیروگاه که در مسیر بادهای شمالی ، جنوبی و شرقی ، غربی قرار گرفته باعث شد تا روزانه هزاران تن آلاینده در فضای شهری پاشیده شود.

عضو کمیسیون فضای سبز شورای شاهین شهر افزود : شورای سوم از ابتدای فعالیت تا کنون توجه مبسوط و اساسی به موضوع بسیار مهم و بعضاً نگران کننده فضای سبز داشت و در این رابطه دو کلیت مبنی بر حفظ فضای سبز شهر با وجود آلاینده ها و برنامه ریزی علمی و پایدار برای گسترش فضای سبز و جلوگیری از آسیب رسیدن بیشتر به مردم را مورد توجه ویژه قرار داد.

موسوی با اشاره به اینکه هر هکتار باغ یا درخت می تواند سالانه حدود 2500 کیلو اکسیژن تولید کنند گفت: در این رابطه با تلاشهای صورت گرفته 107 بلوار با متراژ 98 هزار و 693 متر مربع احیاء شد.

عضو کمیسیون فضای سبز شورای شهر افزود : همچنین 23 قطعه فضای سبز در میادین شاهین شهر بازسازی و 56 قطعه پارک محله ای جدید با متراژ 276 هزار متر مربع احداث و 59 پارک جنگلی بزرگ و کوچک با متراژ 573/820 متر مربع در شرایط سخت کم آبی حفظ و نگهداری شد.

وی ،همچنین از وجود 104 هزار اصله درخت و فضای سبز به مساحت 337/446/2 متر مربع در شاهین شهر خبر داد و گفت: سالانه در فصول مختلف هزاران بوته گل در باغچه هایی با مساحت معادل 35706 متر مربع کاشته می شود.

نائب رئیس شورای اسلامی شاهین شهر ، دیگر اقدامات این کمیسیون را بررسی طرحهای تحقیقاتی در راستای توسعه پایدار با کمک و همکاری مراکز دانشگاهی عنوان کرد و گفت: رفع مشکل کم آبی با استفاده از پساب برای آبیاری و احیای فضای سبز شهری از جمله طرح های تحقیقاتی به ثمر نشسته در دور سوم شوراهاست که برای اولین بار در کشور صورت گرفته است.

وی ، کاشت گیاهان سازگار با اقلیم شاهین شهر را نیز یادگاری ماندگار از شورای سوم شاهین شهر عنوان کرد و گفت: در این راستا با ایجاد سازمان پارکهاو فضای سبز شاهین شهر به پیگیری سازمان یافته و منسجم مسایل فضای سبز در شهر اقدام کرده ایم .

نرگس السادات موسوی ، سرانه فضای سبز شاهین شهر به ازای هر شهروند را در حال حاضر  2/14 متر مربع عنوان کرد و گفت: در برنامه دوم توسعه این رقم به 5/17 متر مربع خواهد رسید.

وی با اشاره به پارکهای در حال احداث و کاشت گفت: پارک مسرور ، فضای سبز سه راه طالقانی ، پارک شهید بهنام محمدی ، حافظ شمالی ، بهشت معصومه ، میدان امام علی (ع) ، پارک بزرگ گلدیس با مساحت 32 هزار متر مربع ، حاشیه سیلابی ، پارک فرشتگان ، فضای سبز میدان اباذر ، پارک بنیاد ازدواج تا پایان فصل بهار به بهره برداری می رسد.

همچنین این عضو کمیسیون فضای سبز شورا به برنامه های کمیسیون برای سال 92 اشاره کرد و گفت: مجموعه پل ولیعصر (عج) با مساحت 500 هزار متر مربع و چند فضای جدید و سبز شهری به مساحت17900 متر مربع و در مجموع تا پایان سال آینده 517900 متر مربع به فضای سبز موجود اضافه می شود که اقدامی کم نظیر است.

موسوی خاطر نشان کرد: درخشیدن شاهین شهر همانند نگین سبزی علیرغم وجود برخی نقایص و کمبودها ، در نتیجه تلاش و زحمات دست اندرکاران امور شهری از باغبان و کارشناسان و در مجموع اعضای دور سوم شورا ، به ویژه شهردار محترم این شهر می باشد.

وی در بخش دیگری به وظایف و اقدامات این شورا در پیگیری مطالبات مردم در زمینه افزایش سرانه فرهنگی و اعتلای محتوای مهندسی این فعالیت اشاره کرد و گفت: در طول پنج سال گذشته مهندسی فرهنگی خوبی توسط شورای شهر صورت گرفته و باعث رشد مختصات آماری در تمام ابعاد فرهنگی شده است . عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شاهین شهر همچنین گفت: در طول این مدت 14 مرکز جدید با زیربنای معادل 40 هزار متر مربع به فضای فرهنگی ، ورزشی شهر افزوده شده است.

نائب رئیس شورا با اشاره به ورود کمیسون فرهنگی اجتماعی به بحثهای حمایتی در قالب توجه به زیرساختها گفت: ایجاد مرکز فناوری دانش بنیان با هدف متعالی کردن زمینه خلاقیت جوانان ،موزه مردم شناسی، خانه هنرمندان ، تجهیز و ساخت مدارس ، مساعدت جهت ساخت کلینیک فرهنگیان و حوزه علمیه ، توسعه مساجد ، پایگاههای بسیج ، کمک به کثرتی از مراکز خصوصی هنری و کمکهای موردی به پروژه های مختلف فرهنگی ، ورزشی و بهداشتی از جمله این اقدامات است.

وی ، مجموعه آموزشهای صورت گرفته در مراکز مختلف سازمان رفاهی را شامل 19 هزار و 502 نفر ساعت عنوان کرد و آن را رقم بالایی دانست.

موسوی : احداث ورزشگاه بزرگ گلدیس و چندین پروژه ورزشی در دست احداث در مناطق مختلف شهر از جمله در حاجی آباد ، خانه کارگر و بانک استان را از جمله اقداماتی دانست که باعث رشد و توسعه زمینه های ورزشی مناسب و در نتیجه نام آوری 192 ورزشکار زن و مرد شاهین شهر در سطح منطقه ، کشور و جهان شده است.

وی در بخش دیگری ، به تشکیل سازمان رفاهی ، تفریحی شاهین شهر اشاره کرد و اعلام نمود : شورای سوم برای قوام بخشی به فعالیت های فرهنگی و امکان سازی مهندسی آن نیاز به یک نوع تمرکز داشت که با این هدف ، فلسفه وجودی سازمان رفاهی را رقم زد.

موسوی افزود : فعالیت سازمان رفاهی ، تفریحی شاهین شهر در قالب هفت مجموعه فرهنگی شامل فرهنگسرای اشراق ، شهروند ، شهریار ، پردیس ، مرکز فرهنگی تفریحی بانوان ، بوستان مادر و تالار شیخ بهایی و چهار مجموعه ورزشی شامل ورزشگاه تختی ، گلدیس ، زورخانه ذوالفقار و زمین های روباز ورزشی ادامه دارد.

وی این سازمان را بازوی فرهنگی شهر عنوان کرد و گفت: بیش از 80 درصد آنچه تحت نام فرهنگ و هنر در شاهین شهر رخ می دهد توسط این سازمان و با مشارکت سازمانها و تشکل ها اجرا می شود.

همچنین نائب رئیس شورای شهر ، به اجرای بیش از 300 مورد برنامه در زمینه های فرهنگی ، هنری ، مذهبی ، شهروندی ، ورزِشی قهرمانی ، علمی ، ادبی ، صدها سمینار و همایش ، بیش از 50 دوره آموزشی متعدد فرهنگی ، هنری ، بیش از یکصد دوره آموزشی ورزشی ، حمایت از 200 قهرمان ورزشی و 100 نخبه علمی و فرهنگی ساکن شاهین شهر را از جمله فعالیت های سالانه این سازمان عنوان کرد. وی شاخص ترین فعالیت های این سازمان را برگزاری همایش کشوری رباتیک در سالهای 88 و 91 و جشنواره های شعر کودک در سال 90 و دومین جشنواره شعر که اخیراً در اسفند 91 صورت گرفت عنوان کرد.

موسوی ، وجود بیش از 53 کلاس آموزشی با پذیرش روزانه 300 شهروند و ارتقای نرخ فراگیری برنامه های هنری و فرهنگی تا 58 درصد به نوعی که به طور متوسط از هر دو شهروند شاهین شهر 5/1 نفر آنها زیر پوشش خدمات آموزشی سازمان قرار دارد را از فعالیت های 6 ساله شورا بر شمرد.

وی ، افزایش تعداد کتابهای مخزن کتابخانه ها را تا90 هزار جلد و ارتقاء نرخ کتابخوانی از نیم دقیقه در روز به 9 دقیقه ، ایجاد مرکز تخصصی ، آموزشی خدمات فرهنگی بانوان و افزایش آمار استفاده کنندگان از این مراکز از 200 نفر در سال پایه به 30 هزار نفر در حال حاضر را از دیگر اقدامات این سازمان برشمرد.

عضو شورای سازمان رفاهی تفریحی شهرداری ، تشکیل کمیته های شهروندی به منظور تبیین موضوعات جدید شهری و مشارکت عمومی در رعایت قوانین شهرنشینی را از جمله موضوعات مهم در فضای فرهنگی اجتماعی شهر عنوان کرد.

به گفته وی برای برپایی انواع همایش های هنری ، نمایشگاه ها و همچنین احیای هنر تئاتر و کمک به هنرمندان در حدود 10درصد از بودجه فرهنگی اجتماعی مصرف شده است.

نرگس السادات موسوی ، تعداد مصوبات شورای شهر طی پنج سال گذشته را در مجموع دوهزار و 787 مصوبه عنوان کرد و گفت: از این تعداد بیش از 820 مصوبه (حدود 30% ) به کمیسیون فرهنگی اختصاص یافت که نشانگر علاقمندی اعضای شورای شهر به پیشرفت در زمینه های فرهنگی اجتماعی شهر است .

وی تصریح کرد: سرانه فرهنگی شاهین شهر رشدی معادل 13 درصد در تمام بارزه ها  داشته است که اگر آن را با نرخ رشد چهاردرصدی جمعیت شاهین شهر مقایسه کنیم می بینیم که رقم قابل توجهی است .

وی ، استقرار بیش از 40 هزار متر مربع فضای فرهنگی ، توسعه آموزشهای عمومی و رشد فرهنگ عمومی ، اجرای صدها برنامه مختلف باپوشش 121 هزار و 700 نفر در مدت 5 سال با کمک دستگاههای فرهنگی شهر را از دیگر اقدامات این کمیسیون عنوان کرد .

وی در خاتمه مردم فهیم و آگاه شاهین شهر را لایق بهتر از اینها دانست و اظهار امیدواری کرد : انشاء الله با همت و تلاش مضاعف مسئولین ، همکاری مردم و نخبگان شهر ، خدمات گسترده تری در اختیار مردم قرار گیرد.

 

استفاده از اين خبر بدون ذكر منبع ممنوع است
نظرات شما
ارسال شده توسط ناشناس در تاريخ 22/01/1392
با تقدیر و تشکر از اعضای محترم شورای شهر بخصوص سرکار خانم موسوی که با تلاش های بی دریغشان نقش بسزایی در رشد و بالندگی شهر داشته اند ایشان همچنین باعث افتخار جامعه زنان شاهین شهر و یک الگوی نمونه هستند
یقین دارم که شاهین شهر در سایه تلاش ایشان و همکارانشان افتخارات بیشتری نیز کسب خواهد کرد
باشد که در سالهای آینده نیز در خدمت ایشان باشیم
ارسال شده توسط ناشناس در تاريخ 22/01/1392
بوستانی
افزودن نظر شما
ارسال نظر
بازگشت
اخبار

RSS
 
27/06/93  --  دکتر ذاکری در جلسه کمیته حقوق شهروندی شهرداری خبر داد :
تدوین برنامه حقوق شهروندی براساس مشخصه های شاهین شهر

علی اصغر ذاکری شهردار شاهین شهر در دومین جلسه کمیته حقوق شهروندی از تدوین برنامه سال آینده کمیته حقوق شهروندی براساس شاخصه های فرهنگی و اجتماعی شاهین شهر خبر داد و رئوس آن را تشریح کرد.

26/06/93  --  
بزرگداشت استاد شهریار در شیخ بهایی

نشست ادبی به مناسبت روز شهر و ادب پارسی و بزرگداشت استاد شهریار به همت فرهنگسرای شهریار در تالار شیخ بهایی برگزار شد.

26/06/93  --  
چهارشنبه ها هنوز مهربان است

برنامه چهارشنبه های مهربانی ویژه سالمندان و بازنشستگان چهارشنبه آخر هر ماه در فرهنگسرای شهروند برگزار می شود.

26/06/93  --  
آشنایی با سرطان در پردیس

فرهنگسرای پردیس به منظور افزایش سطح آگاهی و اطلاع رسانی در مورد سرطان کلاس آموزشی برگزار کرد.

26/06/93  --  
وزیر دفاع در شاهین شهر

جلسه هماهنگی برنامه های بزرگداشت هفته دفاع مقدس با حضور نماینده ولی فقیه در شهرستان و امام جمعه شاهین شهر ، فرماندار شهرستان شاهین شهر و میمه ، معاون فرماندار ، شهردار شاهین شهر ، فرمانده ناحیه مقاومت شاهین شهر ، مدیران مراکز وابسته به وزارت دفاع و مسوول هماهنگی تبلیغات شهرستان در محل فرمانداری برگزار شد.

24/06/93  --  رییس شورای اسلامی شهرستان اعلام کرد :
دکتر ذاکری از شهرداران نمونه کشور است

اسماعیل فرهادی رییس شورای اسلامی شهرستان شاهین شهر و میمه در دیدار با اعضای شورای اسلامی شهر دلیجان ، علی اصغر ذاکری شهردار شاهین شهر را یکی از شهرداران نمونه و توانمند کشور معرفی کرد.

24/06/93  --  
نفرات برتر مسابقات صنایع دستی در کانون بانوان معرفی شدند

با حضور رامین طهماسبی معاون اداری مالی سازمان رفاهی تفریحی شهرداری شاهین شهر نفرات برتر مسابقات صنایع دستی که به مناسبت ولادت حضرت معصومه (س) و دهه کرامت برگزار شده بود ، معرفی شدند

24/06/93  --  
طنین اولین سوت در ورزشگاه خانه کارگر

صدای اولین سوت ورزشی در ورزشگاه پوریای ولی خانه کارگر طنین انداز شد.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...
   
گالري تصاوير
عید فطر 93
مسابقات کشتی استانی
همایش دوچرخه سواری در گلدیس
   
سازمان رفاهی تفریحی شهرداری شاهین شهر
Ariana Informatics Group - گروه داده ورزي آريانا